Assassin’s Creed Serisinin Yeni Oyunu Valhalla Steam’e Gelebilir

5 Kasım 2022 Kapalı Yazar: admin

Ubisoft Connect’ten elde ettikleri bir sızıntı Assassin’s Creed hayranlarını sevindirecek bir ilerlemenin yapılabileceğini gözler önüne serdi. İddiaya göre Assassin’s Creed: Valhalla Steam’e gelebilir.
2007 senesinde yaşamımıza giren oyun serisi Assassin’s Creed, kuşkusuz tarihin en kafayarılı serilerinden biri. Ubisoft doğrulusunda tasarlanan serinin 10’dan çok kafayarılı oyunu bulunmakta. Yakın ayrıca da üç yeni Assassin’s Creed oyunun geleceği adeta duyurulmuş, hayranların sevinçı tavan yapmıştı.

Serinin 2020’de çıkış yapan Assassin’s Creed: Valhalla isimli bir oyunu bulunduğunu biliyoruz. Oyuncular arasında münakaşa yaratan bu yapım, serinin on ikinci ana oyunu olmuştu. Bazı hayranların sevdiği, birtakımlarının ise beğenemediği yapım maalesef PC kullanıcıları adına Steam’de yer almıyordu. Ubisoft, bunun yerine oyunu satmak adına Epic Games Store ve Ubisoft Store’u tercih ediyor idi. Şimdi ise bu hususta bir ilerleme yaşandı.

Ubisoft Connect’in veri tabhemenn çıkan bir sızıntı, yakın ayrıca Assassin’s Creed hayranı PC ve Steam insanlarını sevindirecek bir ilerlemenin yaşanabileceğini iddia etti. YoobieRE isimli bir Discord kullanıcısının vardığı bulgular, oyunun Steam’e gelebileceğini gözler önüne serdi.

Kesinlikle ki bunun bir iddia bulunduğunu vurgulamamız lüzum. Oyunun Steam’e gelip gelmeyeceği hakkındaki rastgele bir resmi bilgi yok. Fakat elde ettikleri ekran görüntüsü, bunun yaşanabileceğini ve sevilen oyunun platforma gelebileceğini işaret ediyor.

Eğer iddia doğru çıkarsa Ubisoft’un siyasetlarında bir farklılık yapabileceğini meydana koyuyor. Steam’i iş modeli ve satışlarda yaptığı nettiler sebebiyle eleştiren şirket, bir müddetdir oyunları adına Epic Games ve Ubisoft Store’u tercih ediyor idi. Oyun devinin bu hususta bir farklılık yapıp yapmayacağını gelişen günlerde göreceğiz.