Avengers Yepyeni Filmiyle Geri Dönüyor

26 Temmuz 2022 Kapalı Yazar: admin

Marvel Sinematik Evreni’nde bir ileri büyük faaliyet olması beklenilen Secret Wars nedir? Secret Wars filminde neleri bekleyebiliriz? Gelin eş güdümlü bakalım.
Marvel filmlerinin başarısında mühim rol oynayan etmenlerden biri, karakterlerin bağımsız filmlerinin bir noktada birbirlerine bağlanması ve büyük olaylarla yeni devreye geçiş yapmasıdır. Serideki bir ileri bağlayıcı büyük olaylardan birinin de Secret Wars olacağı bundan sonra kesin. Peki nedir bu Secret Wars?

Secret Wars’un altında yatan mantığı kavramak adına ilk olarak çizgi Romanlara bakalım. Çizgi Roman evreninde iki değişik Secret Wars hadiyi bulunur. Bunlardan ilkinde Beyonder isimli nerdeyse her şeye kadir, dört ebatlı evrenden gelen süper kahramanları ve süper kötüleri bir araya getirerek “Hadi bakalım kapışın, kazanana ne istiyorsa onu vereceğim” der. Kapışmak istemeyeni kendisi ortadan kaldırır. 1984 tarihli bu öykü güzel olsa da filmde göreceğimiz Secret Wars daha çok 2015 tarihli mini-seriden ilham alınarak oluşturulacak.