Overwatch Sevenlere Üzücü Haber Geldi

26 Haziran 2022 Kapalı Yazar: admin

Blizzard’ın sevilen taktiksel muhabere oyunu Overwatch’ın ikincisi önümüzdeki Ekim ayında oynaması bedava bir şekilde pazara sürülüyor. Overwatch 2’nin çıkışıyla eş güdümlü ilk oyunun kapatılacağı öğrenildi.
Blizzard’ın Overwatch 2’yi duyurmasından beri yanında gelen haberlerden kaynaklı başta Overwatch hayranları olmak üzere oyun camiası bir tık hayal kırıklığına uğramış durumda. Bunun sebepleri Overwatch 2’nin, birinci oyunun az biraz değiştirilmiş hâlinden ibaret olması.

Overwatch 2 ile alakalı oyuncuları hayal kırıklığına uğratan haberlerin üstüne bir yenisi daha eklendi. Önümüzdeki Ekim ayında tüm platformlara adeta çıkış yapacak olan oyunun çıkışıyla eş güdümlü ilk oyunun kapatılacağı duyuruldu. ‘Biz o kadar para verdik ilk oyuna!’ dediğinizi duyar gibiyiz, haklısınız da. Bir oyuna bilhassa Türkiye’de o kadar para verince insanın hâlâ oynamaya devam etmek istemesi normal. Sadece o da değil, oynaması bedava oyun içindeki toksik oyuncu kimliklerinden ve ban yedikçe yeni hesap açan hilecilerden bıkmış olan oyuncuların ilk kaçış noktası genelde ücretli online oyunlar oluyor.

Overwatch’ın ilk oyunu da bunlardan biriydi. Bunları niçin söylüyoruz? Çünkü Overwatch 2, bildiğiniz gibi oynaması bedava bir oyun bir şekilde yayınlanacak. Oyuncular da diyor ki: “Ya tamam dost siz ikincisini bedava çıkarın, biz niş bir kitle bir şekilde ilk oyunu da oynamaya devam edebilelim.”